Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
 • Piecyki na pellet EVA Calor

  Nowoczesne, automatyczne urządzenia grzewcze

  Łatwość aplikacji i montażu

  Piękne włoskie wzornictwo

  Niskie koszty eksploatacji

 • Pięknie, tanio i wygodnie

  Piękny włoski Design

  Ogrzewanie pomieszczeń już od 45gr/h

  Pełna automatyka, łatwa obsługa

  Czytość w domu

 • Nagrzewnica na pellet z DGP

  Zamknięta komora spalania

  Idealna do domów z rekuperacją

  4 sterowane termostatem kanały DGP

  Możliwość ogrzewania całego domu

 • Slim z zamkniętą komorą

  Tylko 25 cm grubości, można zamontować nawet w sypialni

  Zamknięta komora spalania

  Idealne rozwiązanie do domów pasywnych

  Pełna automatyka pracy, programator tygodniowy

   

 • Wydajne i piękne

  Nowa stylistyka piecyków w obudowach z Ceramiki Majolica

  Unikalny włoski Design

  Wyjątkowa łatwość obsługi i montażu

  Niskie koszty eksploatacji

   

Rodzaje piecyków na pellet EVA Calor

Ideą powstania urządzeń pelletowych była coraz powszechniejsza dostępność granulowanego paliwa wytwarzanego z prasowanych mielonych odpadów przemysłu drzewnego - trocin. Obecnie pellet drzewny staje się powszechnym i pożądanym paliwem. Pierwsze urządzenia pelletowe daleko odbiegały od współczesnych zarówno pod względem automatyki i designu.

EVA Calor to włoski producent urządzeń kominkowych korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia stworzył całą gamę piecyków na pellet. Obecnie oferowane piece oprócz walorów estetycznych są zaawansowanymi urządzeniami grzewczymi.

Nasze piece należy podzielić na dwie kategorie ze względu na kształt:

tradycyjne                    lub slim      

- Piece z wymuszoną konwekcją (nadmuchem) działają jako ogrzewacz jednego pomieszczenia, w którym jest zlokalizowany. Gorące powietrze emitowane jest bezpośrednio z paleniska przez szybę na yasadyie promieniowania oraz dodatkowo jest rozprowadzane po pomieszczeniu poprzez wymuszony obieg powietrza ogrzewanego przez urządzenie tłoczone za pośrednictwem cichego wentylatora - tzw. wymuszoną konwekcję. Mamy bezpośrednią kontrolę nad ilością wydmuchiwanego powietrza poprzez stopniową regulację obrotów wentylatora. Piecyki współpracują z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu aby utrzymać optymalny komfort cieplny. Czasowy regulator pracy powoduję automatyczne uruchamianie i wygaszenie urządzenia dbając o maksymalną wygodę użytkownika zapewniając jednocześnie ekonomię eksploatacji. Dostępne w kształcie tradycyjnego piecyka jak również do wnętrz o mniejszej ilości miejsca jako wersje SLIM.

- Piece z dystrybucją gorącego powietrza (DGP) to rozwiązanie doskonale znane z rozwiązań kominkowych jeszcze skuteczniej pozwala na wykorzystanie walorów grzewczych naszych piecyków. Montując kanały powietrzne do króćców przyłączeniowych możemy rozprowadzać ogrzane powietrze do sąsiednich pomieszczeń. Pozostałe walory takie jak automatyczne uruchamianie, współpraca z czujnikiem temperatury oraz możliwość obsługi pilotem są wspólne dla wszystkich typów urządzeń. Występują w kształtcie tradycyjnych piecyków lub wersjach slim.

 

 

OFICJALNY DYSTRYBUTOR

logotyp inteligentne-ogrzewanie
Z dumą informujemy, iż firma INTELIGENTNE OGRZEWANIE jest w Polsce wyłącznym importerem Piecyków Eva Calor.