Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
 • Wydajne piękno ceramiki Majolica

  Nowa stylistyka piecyków w obudowach z Ceramiki Majolica

  Unikalny włoski Design, piękny wygląd

  Wyjątkowa łatwość obsługi i montażu

  Niskie koszty eksploatacji

   

 • TREVISI - wizja ognia z trzech stron

  Wizja ognia z trzech stron

  Największa szyba na rynku urządzeń na pellet

  Nowoczesna stylistyka

  Najnowsze rozwiązanie techniczne

 • Slim z zamkniętą komorą

  Tylko 25 cm grubości, można zamontować nawet w sypialni

  Zamknięta komora spalania

  Idealne rozwiązanie do domów pasywnych

  Pełna automatyka pracy, programator tygodniowy

   

 • Jedyny taki piec na Polskim rynku

  Powietrzny piec na pellet z DGP 

  4 sterowane termostatem kanały DGP

  Możliwość ogrzewania całego domu

  Zamknięta komora spalania

  Idealny do domów z rekuperacją

Technologia

Piecyki wolnostojące i kominki na pelet to nowoczesne w pełni automatyczne urządzenia zastępujące tradycyjne opalane drewnem kominki i piece. Technologia automatycznego rozpalania, podawania i spalania pelletu czyni nasze urządzenia wyjątkowo łatwymi w obsłudze i przyjaznymi użytkownikowi. Piecyki na pelet dzięki zastosowanej automatyce procesu spalania, dają ciepło wymagając jedynie dostarczenia granulowanego paliwa i włączenia urządzenia. Po zasypaniu wbudowanego zasobnika pelletem i uruchomieniu, w piecyku zaczyna się pięknie palić. Pelet za pomocą podajnika dostarczany jest do paleniska, gdzie elektryczna zapalarka wznieca ogień, a wentylator dostarcza potrzebnego powietrza. Proces spalania przebiega w sposób całkowicie automatyczny.

Piecyki i kominki na pelet wyposażono w wygodny i łatwy w obsłudze sterownik pozwalający na wybór pracy urządzenia w trybie manualnym lub chrono. Możemy je również uruchamiać i sterować z opcjonalnego pilota.

W trybie manualnym określamy jedynie temperaturę jaką kominek ma uzyskać i ją utrzymywać - to parametr, do którego urządzenie automatycznie dostosowuje proces spalania i czas pracy. Po osiągnięciu zadanej temperatury urządzenie wyłącza się, a gdy pomieszczenie schłodzi się znów się załączy.

W trybie Chrono - harmonogramu pracy możemy w zakresie tygodnia, określić dla każdego dnia przedziały czasowe z różnymi temperaturami w pomieszczeniach.

Pozwala to na dużo efektywniejsze gospodarowanie paliwem, poprzez ograniczenie grzania w okresach kiedy nie ma nas w domu lub po prostu wolimy niższą temperaturę nocą, ale za to rano lubimy nagrzane pomieszczenia - to wszystko możemy ustawić jedną funkcją sterownika.

Jak one grzeją?

Wszystkie nasze piecyki wyposażono w wentylator, który poprzez nadmuch wymusza konwekcję i bardzo szybko napełnia nasze wnętrza ciepłem. Stopień nadmuchu jest związany z moca piecyka w pięciostopniowej skali. Zmieniając moc grzewczą zmieniamy również siłę nadmuchu. 

Dodatkowo niektóre piecyki mają możliwość ogrzewania kilku pomieszczeń równocześnie.

Dzieje się to za pośrednictwem dystrybucji gorącego powietrza. Rodzaje i sposoby rozdziału ciepła najlepiej przedstawiają poniższe diagramy:

Po obróceniu wentylatora nadmuchowego kierujemy do pomieszczenia o pow. ok. 25m2 przez ścianę.

Reszta ciepła zostaje wypromieniowana do pomieszczenia, w którym zmontowano piecyk.

Możliwość ogrzewania równocześnie dwóch pomieszczeń - drugie ok. 35m2 przez ścianę przyległą do piecyka. 

Możliwość ogrzewania równocześnie dwóch pomieszczeń jednego w którym piecyk się znajduje oraz drugiego w odległości nawe 5m do piecyka i powierzchninawet do 45m2.

 

 

OFICJALNY DYSTRYBUTOR

logotyp inteligentne-ogrzewanie
Z dumą informujemy, iż firma INTELIGENTNE OGRZEWANIE jest w Polsce wyłącznym importerem Piecyków Eva Calor.