Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176

Piecyk NIA 15 kW DGP - 3 wentylatory

Piecyk na pellet Eva Calòr Nia 15 kW  dystrybucją gorącego powietrza wyposażony w 3 niezalenie regulowane wentylatory.

Cena katalogowa: 13 515 zł

Cena promocyjna: 9 590 zł

NIA to najtańszy włoski piecyk na pellet na rynku z dystrybucją gorącego powietrza wyposażony w trzy niezależne wentylatory nadmuchowe! Idealne rozwiązanie dla domków letniskowych, mieszkań czy lokali użytkowych - wszędzie tam gdzie trzba w sposób kontrolowany ogrzać minimum 3 pomieszczenia!

Model NIA to połączenie wielkich możliwości grzewczych, cichej i wydajnej dystrybucji gorącego powietrza zamkniętych w estetycznej stalowej obudowie o nacechowanej minimalistyczną prostotą kształtu.

Konstruktorzy z Eva Calor na bazie dobrze znanych i cieszących się zaufaniem i bardzo popularnych modeli 9 kW (Marisa, Giada, Nella) zaprojektowali piecyk, który za naprawdę rozsądne pieniądze oferuje wyjątkowe właściwości grzewcze. Teraz możemy być już spokojni, że ciepło w naszym domu zostanie zapewnione i to nie tylko w pomieszczeniu, w którym zamontujemy piecyk, ale również w dwóch pozostałych, przyległych pokojach, do którego ciepło można doprowadzić kanałem dystrybucyjnym. W pewnych sytuacjach można dokonać podziału powietrza dystrybuowanego kanałem nawet na dwa pomieszczenia - co daje w rezultacie możliwość ogrzewania nawet 5-ciu pomieszczeń ( o szczegóły zapytaj fachowca - nie zawsze jest to możliwe i zależy od rozmieszczenia pomieszczeń w budynku!)

Dwa niezależne wentylatory DGP (znajdujące się z tyłu) pozwolą na równomierne nagrzewanie dwóch, odizolowanych od siebie pomieszceń, w sposób skuteczny i kontrolowany dzięki możliwości sterowania siłą nadmuchutych wentylatorów w skali 0 - 5 lub w trybie Auto. Przedni nadmuch jest nadrzędny i jest powiązany z mocą pieca, którą można regulować w skali 1-5 ( 1 to min. moc palnika i min. moc przedniego nadmuchu, a 5 to max. moc i nadmuch). Ustawienie wentylatorów DGP na tryb Auto oznacza, że będą one pracować z taką samą mocą jak wentylator nadrzędny. Ale oczywiście samemu można wybrać z poziomu Menu Użytkownika sposób pracy i wydajność dla poszczególnych wentylatorów kanałowych.

W dodatku nie musimy się martwić o większe koszty eksploatacji. Dodatkowe wentylatory to zwiększenie skuteczności i wydajności, przy jednoczesnym zachowaniu kosztów ogrzewania na niezmienionym poziomie, jak w przypadku innych modeli tej mocy. Dzięki temu zbiornik na pellet o pojemności 16 kg dalej zapewnia ciągłość pracy nawet przez 16 godzin bez konieczności dosypywania pelletu.

Produkty Eva Calòr posiadają dwa tryby pracy:

Tryb Manual - celem jest uzyskanie oraz utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu, która jest mierzona za pomocą wbudowanego czujnika temperatury.
Tryb Chrono - to tryb programowania tygodniowego - ustawiamy w sterowniku harmonogram czasu pracy i cieszymy się pełną funkcjonalnością piecyka, dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury. W tym trybie urządzenie odpala się i wygasza w zależności od zadanej temperatury (tryb Stand-By aktywny) w określonych harmonogramem czasowym godzinach.
Dodatkowo piecyk można wyposażyć w moduł WiFi oraz pilot zdalnego sterowania.

Główne cechy pieca Nia 15kW:

Stalowe drzwi ze sporym przeszkleniem zapewnią miła dla oka wizję ognia
Kompaktowa, obudowa piecyka wykonana ze stalowych lakierowanych paneli - nowoczesna, stonowana i niezobowiązująca estetyka - wpasuje się niemal w każde wnętrze
Nadmuch + dystrybucja gorącego powietrza PREMIUM (3 niezależne wentylatory) - idealne rozwiązanie do mieszkań czy niewielkich domków np. letniskowych
5-cio stopniowa regulacja mocy z funkcją stand-by - zapewnia lepszą kontrolę temperatury i pozwala zaoszczędzić paliwo
Wyjmowany popielnik dla łatwiejszego usuwania popiołu
Termostat bezpieczeństwa - ochrona przed przegrzaniem
Zintegrowany termostat z możliwością programowania tygodniowego
Możliwość podłączenia termostatu zewnętrznego (np. do montażu na ścianie)
Zbiornik paliwa o pojemności 22 kg
Złącze dla modułu zewnętrznego, który umożliwi obsługę modułu WiFi
Najnowszy, czytelny sterownik LCD
Dane techniczne:

Model: Eva Calòr Nia
Dystrybucja gorącego powietrza: Premium (3 wentylatory)
Dostępne kolory: biały, czarny, bordowy
Zasyp: 16 kg
Całkowita moc grzewcza: max 15,4 kW - min 5,2 kW
Nominalna moc grzewcza: max 14 kW - min 4,5 kW
Klasa efektywności energetycznej: A+
Sprawność (efektywność): Pmax 88,4% - Pmin 92,4%
Emisja CO przy 13% O2: Pmax 0,021% - Pmin 0,014%
Zużycie paliwa: max 3,4 kg/h - min 1,1 kg/h
Kubatura do ogrzania: 240 - 320 m³ *
Minimalne odległości od ścian (cm): bok: 30, tył: 20, przód: 100
Napięcie: 230 V / 50 Hz
Maksymalny pobór prądu: 340 W
Wymiary: 467 x 515 x 1140 mm
Waga: 115 kg
Komora spalania: stalowa
Palenisko: stal szlachetna
Zgodność z normami: EN14785 - BImSchV II - 15a B-VG - LRV/VKF - DM186 - Ecodesign
Odprowadzenia spalin: Tylne
Sterownik dla dedykowanego pilota zdalnego sterowania: jest
Możliwość obsługi opcjonalnego modułu WiFi do kontroli zdalnej: jest
* Wielkość ogrzewanej powierzchni/kubatury jest wielkością szacunkową i zależy od wielu parametrów m.in. od izolacji termicznej pomieszczenia, wentylacji, temperatury otoczenia w którym jest zainstalowane urządzenie.

 

Galeria